neděle 17. října 2010

Fotbal: Remízový zápas jsme prohráli

Sobotní zápasy nás tentokrát herně docela zklamaly, zvláště pak vystoupení našich dorostenců si zcela určitě za rámeček nedáme.
Ani ženy svého soupeře z Vysočiny nepřehrály a tak jsme z obou zápasů brali po bodu. V neděli nás žáci namlsali a zvláště závěrečná čtvrthodina se změnila v gólový koncert našich. Sychravé odpoledne nás však v následujícím zápase okresního přeboru mužů ani nenadchlo, ani nerozehřálo. Burčák jsem neochutnal, jelikož jsem se během zápasu věnoval konverzaci s delegátem zápasu panem Števicou (má fakt přehled!) a o přestávce mě navštívili chlapi, s nimiž jsem v posledních měsících spolupracoval na trošku jiném bitevním poli. A tak jsem na tom po utkání byl jako ten nešťastník, co kdysi dávno zpíval: Chodím po Brodwaji hladov sem a tam…

OP: Božice - Mor.Krumlov B 1:3 (1:2)
NE 17.10.2010 15.00 HR: Šrámek AR: Hejmalík, nedelegován
Už úvod zápasu signalizoval, že dneska to nebude to pravé ořechové. Bystrá krumlovská křídla nám zle zatápěla v obraně, kde tentokrát chyběl nejen Svaťa Nevěčný, ale i Pepa Šprencl. Ani naše záloha nebyla tentokrát ve své kůži (chyběl zraněný Patrik Šotkovský a Roman Šebela) a tak se ani nikdo nedivil, že první vážnější akce přišla až ve 13.minutě, kdy pěkná střela Jiřího Škrabala skončila na tyči. Ve 20.minutě nás zchladil krumlovský útočník Klaibl a za 5 minut zvyšoval Lukáš Adamík na 0:2. Ještěže Honza Kudlička umístěnou střelou snížil ve 42.minutě na 1:2. Naděje tak stále žila. Druhý poločas byl opět čtvrthodinu velmi nezáživný, což hlasitě komentovali i někteří nároční diváci. Šance Honzy skončila v náručí gólmana a až Tapšíkův přímý kop v 72.minutě byl signálem k oživení hry, občas se i zažlutilo. Tapšíkově střele v 82.minutě chyběly centimetry. V té době však měl již Krumlov viditelnou územní převahu. Náš gólman Ivo Urban bravurně zachraňoval, co se dalo (vytáhl to jednou na břevno, podruhé nad branku), ale v 85.minutě kapituloval po zásahu našeho obránce a dorážce Jiřího Kotlána. Tak jsme nakonec (diváci kolem mě říkali, že zaslouženě) prohráli 1:3.
Sestava: Ivo Urban – Jiří Kubíček, David Švestka, Jaromír Jandásek, Petr Horký – Michal Topolčan, Jan Kudlička, Jiří Škrabal, Marian Vávra – Michal Tapšík, Pavel Ležák. Střídal Luboš Ralenovský (Jana Kudličku). Trenér Karel Hala, vedoucí mužstva Ivan Marek.

IV.C: Dyje - Božice B 2:1 (1:0)
NE 17.10.2010 15.00 HR: Vomela
Vyrovnávací branku vstřelil Majkl, vítězství si domácí zajistili z přímého kopu.

OS. B dorostu: Božice - Hostěradice  1:1
SO 16.10.2010 15.00 HR: Coufal
Hosté hráli v devíti, přesto šli do vedení. Vyrovnávací gól dal Marian Vávra, na víc jsme se bohužel nezmohli. Přítomní diváci komentovali zápas jako „strašný“.

OP žáků: Božice - Šatov 8:0 (3:0)
NE 17.10.2010 13.00 HR: Hejmalík
Nejradostnější fotbalový zážitek tohoto víkendu přinesl v závěrečné čtvrthodince střelecký koncert našich žáků. O branky se podělili pouze tři hráči: Sláva Urban dal čtyři, Lukáš Svoboda tři a jednu přidal Michal Švéda.

OS.B přípravek: hřiště Prosiměřice NE 17.10.2010 9.00 HR: Richter

MSDŽ D: Božice - Vrchovina 0:0
SO 16.10.2010 12.30 HR: Ságl AR: Coufal, Klempa