Jakoby ten den přivál na kopačky našich fotbalistů hravé kouzlo a do jejich mysli klid a pohodu, no a
na úspěch v tomto utkání bylo zaděláno od úvodního hvizdu rozhodčího.

OP: TJ Sokol Božice A – TJ Dynamo Oleksovice 5:2 (2:0)

SO 30.4.2011 16:30 HR: Horký, J.; AR1: Mareš; AR2: nedelegován

Docela obtížně se píše o utkání, v němž jsme prakticky dominovali od první minuty a v němž byl
výkon našeho týmu tak kvalitní, že jsme nikdo nepochybovali o konečném úspěchu. Taky výkony
našich hráčů předvedené na těžkém terénu smočenému necelou půlhodinku před zahájením
intenzivním deštěm a několikaminutovým krupobitím byly tak dobré, že se ani nechce vyzdvihovat
výkony jednotlivců nad celkovým dojmem ze zápasu. Snad jen pár postřehů z diváckého a
komentátorského sektoru: Hráči s nízkým těžištěm tentokrát stoprocentně předvedli, v čem je jejich
výhoda na mokrém terénu a beze zbytku odevzdali v tomto nesmírně důležitém utkání všechny své
síly a předvedli svůj fotbalový um. Pavel Ležák vytřel všem pochybovačům zrak a svým excelentním
výkonem stál bezpochyby na hrotu našeho úspěchu. Brilantní kousky s míčem předváděl Honza
Kudlička, neúnavný Petr Horký bojoval o každý míč a téměř bezchybný byl Aleš Žák. Radost pohledět
je v posledních utkáních na Tomáše Polického a Patrika Šotkovského, z obou nám vyrostly výrazné
osobnosti, které rozhodují utkání. O Josefu Šprenclovi jako pravém kapitánovi píšu prakticky po
každém zápase a Michal Topolčan ukázal, že je spolehlivým bojovníkem i na tomto kluzkém povrchu.
O tom, že návrat Davida Švejdíka do našeho týmu, je jedním z klíčů našeho „obrácení se“ v jarní
části sezóny netřeba pochybovat. Na závěr jsem si tentokrát nechal tři poznámky: Základem našeho
úspěchu je kvalitní brankář. Až na dva momenty (oba nás bohužel stály gól) byl Ivo Urban vynikající
a svými zákroky stál i tentokrát u základů našeho vítězství. Dokonce opět moc nechybělo, aby kryl
i penaltu! Hattrick Jaromíra Jandáska netřeba komentovat, po celou dobu svého pobytu na hřišti
zaměstnával hráče soupeře a na jeho branky radost pohledět (a to měl i další šance, pomalu jsem
přemýšlel, jak to okomentuji, pokud se trefí ještě jednou!). Silná lavička, naše velká zbraň a výhoda.
Zatímco hosté dohrávali zápas pro zranění v deseti, protože měli lavičku prázdnou, my jsme nasadili
všechny tři náhradníky a jeden z nich opět skóroval a uzavřel tento zápas.
A ještě stručně k průběhu zápasu.
Začalo se s desetiminutovým zpožděním, neboť bylo třeba znovu nalajnovat smyté čáry. Pavel
Ležák potáhl ve 2. minutě míč, pohotově vystřeli, gólman vyrazil a pohotový Jaromír Jandásek bez
zaváhání umístil míč do sítě. Ujali jsme se vedení 1:0. Podobná šance se Jarovi nabídla v 8. minutě,
kdy Honza kopal přímý kop, gólman opět vyrazil, ale Jara tentokrát přestřelil. Hosté zahrozili až ve 13.
minutě, ale pozorný Ivoš šanci bezpečně zneškodnil. Na řadě míst ještě zůstávaly kaluže, v nichž se
míč nečekaně zastavoval a komplikoval tak oběma stranám život. Přesto byl i v těchto chvílích zápas
pohledný, rychlý a šance se střídaly na obou stranách. Nebezpečné bylo i oleksovické trio Jiří Hajzner,
Martin Krebs a Pavel Vybíral. V 17. minutě byl v šanci Petr Horký, ale načechraný míč byl příliš vysoký.
Dobře kopnutý přímý kop Jiřího Hajznera likvidoval ve 23. minutě bravurně Ivo Urban. Nepříjemně
vypadal atak na našeho Michala Topolčana ve 24. minutě, ale otřesený Michal pokračoval dál ve hře.
Více však na trávníku polehávali hosté, i když z naší strany nešlo o žádné výjimečné zákroky nebo
úmyslné fauly, spíš jsme několikrát „sestřelili“ bránícího soupeře. Už už jsme zdvíhali radostně ruce
nad hlavu ve 28. minutě, ale Jara hlavou mířil na tyč a odražený míč již netrefil úspěšně. Za chvíli si
to však vynahradil. Opět se výborně orientoval před brankou a tentokrát nohou dal svůj druhý gól
– zvýšili jsme na 2:0. Až do 42. minuty se hrálo a bojovalo především s velmi náročným terénem.
V té chvíli znovu udeřil Pavel Ležák. Jeho tečovaná dělovka šla nad, ale hostující hráč zůstal po teči
ležet na mokré trávě. Ještě před odchodem do šaten měl příležitost Jara, ale centrovaný míč trefil
v brankovišti kolenem.
Do druhé půle nastoupili hosté jenom v deseti, ale dlouho to nebylo ani znát. Zvláště když se ze
sporadického brejku dostali do šance, náš gólman po drobném zaváhání padl pod nohy útočícího
hráče, dostal žlutou kartu a nařízenou penaltu Martin Krebs proměnil a snížil na 2:1. Naše příležitosti
ze 48. minuty (Jara), 49. minuty (dělovka Davida Švejdíka těsně mimo) a krásná ukázka technické
vyspělosti dvojice Lopík – Honza v 50. minutě zůstaly nevyužity. I po penaltě náš tlak pokračoval

a o hezké fotbalové momenty nebyla nouze: pěkný útok předvedl Honza (55. minuta), nádherně
zakončoval Lopík (56. minuta), Honza tvrdou ránou „sestřeli“ obránce (57. minuta) a konečně Jara
v 59. minutě dovršil svůj den a hlavou po pěkném centru (Honza?) umístil míč potřetí do oleksovické
branky. Vedli jsme nadějně 3:1! Jarova chuť na góly pokračovala a odvážně šel za každým míčem
i do osobních soubojů (např. v 61. minutě s gólmanem). V 62. minutě vystřídal výborného Aleše
Žáka Michal Tapšík a v 70. minutě měl svou první brankovou příležitost po přihrávce Jary Jandáska.
Tentokrát mířil vedle pravé tyče. V 71. minutě hosté nečekaně snížili, když Pavel Vybíral vystřeli a náš
brankář pravděpodobně jeho střelu dobře neviděl a ta skončila v naší síti. Zápas tak dostal za stavu
3:2 opět nový náboj. Bylo třeba naše vedení znovu pojistit. V 73. minutě vystřídal zraněného Pavla
Ležáka Marian Vávra. Středem nevybíravých zákroků se stal v závěru Jara Jandásek. Po zákroku v 76.
minutě musel být dokonce ošetřován. Následoval výborně zahraný přímý kop Honzy, který umístil
Tomáš Polický hlavou zblízka do oleksovické branky. Bylo rozhodnuto – vedli jsme 4:2. Poslední
pokus hostů o zkorigování již nebyl úspěšný, následoval bohužel opět faul na Jarka Jandáska a tak
ho v 84. minutě střídal David Švestka. Definitivní podobu skóre dnešního utkání dodal v závěru
zápasu Michal Tapšík, ani jsem si nepoznamenal v kolikáté to bylo minutě. Naše vítězství 5:2 bylo
naprosto zasloužené. Kvalitní výkon našich hráčů vzbuzuje naše naděje i do dalších zápasů. Budou
však nesmírně obtížně, protože hrát nyní budeme spíše s mužstvy z horního patra tabulky. V neděli
8.5.2011 jedeme do Bohutic. Zápas začíná v 16.30 h. Božice mají aktuálně 23 bodů, Bohutice 28
bodů.
Branky: Jaromír Jandásek – 3, Tomáš Polický a Michal Tapšík.
Zápas řídil velmi dobře Jiří Horký.
Sestava: Ivo Urban – David Švejdík, Patrik Šotkovský, Josef Šprencl, Aleš Žák (od 62. minuty Michal
Tapšík) – Michal Topolčan, Jan Kudlička, Tomáš Polický, Petr Horký – Jaromír Jasndásek (od 84.
minuty David Švestka), Pavel Ležák (od 73. minuty Marian Vávra). Trenér Jan Kudlička st.

IV.C: Čejkovice - Božice 4:0 (0:0)
NE 1.5.2011 16:30 HR: Fousek, R.
Podrobnosti by měly být na fanouškovských stránkách "B"mužstva.

OS B dorostu: Vedrovice – Božice 5:8 (3:3)
SO 30.4.2011 16:30 HR: Kněžíček
Na to, že domácí hráli celý zápas v devíti hráčích, mělo být naše vítězství jasnější a přesvědčivější.
Především 1. poločas byl jako na houpačce: vedli jsme 0:1, pak se to otočilo až na 2:1, 2:2, 2:3 a 3:3.
Druhý poločas již byl více v naší moci. Střelce branek jsem zatím nezjistil. Dle vyjádření jistého levonohého útočníka byl vysoký počet gólů v naší brance zapříčiněn tím, že mužstvo hrálo pouze na dva obránce a zápas byl v podstatě nepřetržitým útokem či brejkem soupeře, navíc první dva góly v naší brance byly z penalty. Soupeř, podle tajemného informátora, i přes početní nevýhodu nechal na hřišti tělo i duši a za výkon si zaslouží uznání.
Já jsem zase z důvěryhodných zdrojů zjistil, že mezi úspěšnými střelci našich byli: Tonda Těthal, David Mlčúch (2x), Evžen Egner (2x), Tomáš Rauš (2x) a s přispěním domácího hráče Vlasta Urban.

OP žáků: Božice - IE Znojmo 4:1 (2:1)
NE 1.5.2011 10:15 HR: nedelegován
Byli jsme po celý zápas lepší, měli jsme hodně šancí, nedali jsme penaltu. O naše branky se podělili: Roman Šob (vyrovnával na 1:1), Sláva urban, Patrik Jandásek a Adam Vařeka.

OS B přípravek: Prosiměřice - Božice SO 30.4.2011 10:00 HR: Balík – přeloženo se souhlasem OFS.

MSDŽ "D" ženy: Božice - Studenec 0:3 (0:0)
SO 30.4.2011 13:30 HR: Ságl AR: Horký, J., Mareš
Naše fotbalistky jsou v obtížné situaci a je otázkou, zda bude ženský fotbal pod hlavičkou naší TJ
pokračovat. V 1. poločase jsme ještě drželi krok a měli i několik příležitostí, 2. poločas již byl v režii