pondělí 3. dubna 2017

Silničáři opraví mosty i průtahy. Co udělají s mackovickou křižovatkou?

Tady chybí odbočovací pruh! Stát ani
kraj na něj nemají peníze! Viník nehody
skončil se svým superbem v příkopu
Píše dnešní Znojemský týden, že nová okružní křižovatka uprostřed Božic, která se začala stavět vloni v létě (sic!?), která má být spolu s opraveným mostem na vozovce směrem k nádraží a rekonstrukce mostu rovněž v Božicích dokončena letos v červnu.
Jde o investici za více než 32 milionů korun a je jednou z dvaceti staveb na jižní Moravě, na něž kromě kraje přispěje i Státní fond dopravní infrastruktury a stát.
Potud je to výborná zpráva, neboť po kruhovém objezdu v Božicích a opravě mostu v Údolí lásky jsme léta marně volali a na žádosti o zařazení do plánu dopravních staveb si vylámalo zuby několik bývalých božických radnic.
Po událostech z poslední doby na mackovické křižovatce silnic I/53 a II/397, při nichž přišli o život nevinní lidé včetně našeho Pepy Veverky v pátek v poledne, se však ptám: Co udělá stát (premiér Sobotka z ČSSD, ministr dopravy Ťok za ANO a ministr financí Babiš  z ANO), kraj (hejtman Šimek z ANO a radní pro dopravu Hanák z ČSSD), Státní fond dopravní infrastruktury a taky znojemský senátor Štohl za ČSSD pro zajištění bezpečného provozu ve zmíněné křižovatce? Především, kdy zde bude vybudován levý odbočovací pruh ve směru Pohořelice - Znojmo. Jezdím tam každý den a každý den se cítím díky výše uvedeným institucím ohrožen na životě.
Všichni ministři, poslanci, senátoři, radní krajští i znojemští zastupitelé, hejtmani i starostové, ti všichni slibovali nápravu. Maně vzpomínám na ministra dopravy Šimonovského (KDU-ČSL), nechvalně proslulého hejtmana Haška z ČSSD a dlouholetou znojemskou poslankyni a posléze senátorku Bayerovou z KSČM. Ti všichni po silnici projeli tam a zpátky, byli patřičně zděšeni, začali slibovat rázná radikální zlepšení a nápravy a výsledkem je to, že se nezměnilo NIC a nadále zde umírají lidé. To současný znojemský starosta, krajský zastupitel a současně poslanec Gabrhel pro jistotu neslibuje NIC. Možná létá do Brna vrtulníkem rychlé záchranné pomoci a do Prahy sviští po obchvatu kolem Moravských Budějovic a přes Jihlavu. Pak ho silnice Znojmo - Brno nepálí vůbec.
Vím, že Znojemsko je tak politicky slabé a asi pro všechny politické strany a hnutí tak nezajímavé, že je nějaká polní cesta z kdysi královského města Znojma do hlavního města Moravy Brna nepálí. A už vůbec se mi nechce věřit, že by to bylo tím, že my tady žijeme v bývalém pohraničí, v bývalých Sudetech a jsme pro současné vládnoucí elity jen obtížný hmyz.
Nepoctil nás svou návštěvou ani pan prezident Zeman. Někde byl už třikrát, na Znojemsko pro jistotu nezabloudil ani jednou. Ze všech stran je ten příjezd příšerný! Snad jenom z Rakouska je naděje na lepší cesty. Minimálně naše bývalé okresní město Mikulov se brzy dočká. U nás nejsou ani peníze, ani lidi.

              (lan)

Pepa zůstal zaklíněn ve svém Cliu ...

Autobus se stal po nárazu neovladatelnýma skončil v poli

4 komentáře:

 1. Snad se najde někdo,kdo s tim něco provede.Moc bych za to byla ráda.Nechci,aby umírali zbytečně další lidé.Pepu mi to bohužel nevrátí ����

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všiml jsem si umístění přenosné značky "70" od Miroslavi.Jen to musí řidiči dodržovat.

   Vymazat
 2. K božickému kruháku píše včerejší Znojemský deník: "Chybí dokončit chodníky, osvětlení, střed objezdu a osadit silnici dopravními značkami. Zatím tam jsou jen přenosné. Hotovo má být v květnu," uvedl první muž obce Karel Hala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pomaloučku polehoučku přibývá příznivců upravené hromady kamení uprostřed kruháku. Aktuální informace určitě uslyšíme příští čtvrtek na zastupitelstvu.

   Vymazat