pátek 5. července 2019

Kam za potěšením i zábavou o víkendu

Farma Klíč je pro nás otevřená v sobotu
od 10 hodin - farmářský trh i zábava pro
děti
Ani první červencový týden není bez zajímavých akcí. A to i u nás v Božicích. Farma Klíč pořádá v sobotu 6. července od 10 h akci Poznej svého farmáře. Bohatý program je připraven až do 16  hodin. Na fotbalovém hřišti v Božicích proběhne v sobotu 6. července od 10 h 5. závod Hasičské ligy.Mlékárna Klíč je vybudována v návaznosti na rodinné zemědělské hospodářství. Vyjadřuje místní původ, vlastní surovinu, vlastní dohled nad kvalitou a jedinečností místní suroviny, čerstvost a pozitivní postoj k zdravému životnímu stylu a šetrnosti k životnímu prostředí. Produkujeme čerstvě nadojené kravské mléko z vlastního chovu a vyrábíme čerstvý přírodní sýr, originální výrobek s jemnou chutí, polotvrdý s jemnou texturou, ručně vyrobený, bez konzervačních látek.

👨🏽‍🌾Poznej svého farmáře👨🏽‍🌾
Program:
ochutnávka místní produkce🥛, prohlídka farmy, farmářský trh s lokálními potravinami👌🏼...

Program pro děti👧🏼👦🏻:
skákací kombajn, malování na obličej, soutěže pro děti, jízda na koních, divadlo a mnohem víc...👏🏻

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Božice - sobota 6. července - 10 h - fotbalové hřiště - O pohár starosty a 5. závod Hasičské ligy-----------------------------------------------------------------------------------------------


Rádi bychom pozvali všechny příznivce archeologie z řad veřejnosti na dvě akce, které pro Vás připravujeme při příležitosti 55 let od zahájení systematických výzkumů na lokalitě.

„Týden otevřených výzkumů“
Během tohoto týdne Vám chceme představit práci archeologů v terénu. Sice to nebude tak akční jako ve filmu, ale uvidíte, jak se vzdělávají budoucí archeologové, jak se postupuje při výzkumu, jakým způsobem nálezy dokumentujeme apod. Rovněž se můžete ptát na vše, co by Vás v souvislosti s výzkumem zajímalo. Možnost navštívit nás budete mít v týdnu od 1. do 5. 7., a to denně od 9 do 12hod a od 13 do 16hod (pozn.: v pátek 5. 7. bude plocha přístupná jen dopoledne, odpoledne bude navazovat Den otevřených dveří).

„Den otevřených dveří"
Událost proběhne v prostorách archeologické základny od 13 do 18hod a naváže na dopolední práce na ploše.
Bude pro vás připraven program zahrnující prezentaci nejzajímavějších nálezů, ochutnávku chleba přímo z neolitické pece, ukázku práce s detektory, či odbornou přednášku z historie lokality a metodiky výzkumů. Na místě se bude prodávat drobné občerstvení v podobě piva/lima.

Těšíme se na viděnou!
----------------------------------------------------------------------------------------------

Vítonice - otevřené sklepy - sobota 6. července - sklepní ulička:Lechovice - víkend 6.a 7. července - Lechovická pouť:


Pouť Hluboké Mašůvky - víkend 5.- 7. července - bohatý program:


Zveme vás na každoroční Hlavní pouť do Hlubokých Mašůvek, která se koná od 5.7.- 7.7. 2019.
V programu naleznete večerní zábavu v pátek v místním Music Clubu Boomerang, tak i v sobotu v kulturním domě.Zahájení pouti v sobotu v 16.30 h. procesím od rybníka ke kostelu.
V 18.30 h. bude Světelný průvod na Kalvárii, poté je svátostné požehnání v Lurdské jeskyni.
V neděli od 6.00 h. se konají mše sv. v kostele i v Lurdské jeskyni. Ve 12.00 h. koncert pro poutníky. Ukončení pouti ve 14.00 h. svátostným požehnáním.
Na své si přijdou i děti a labužníci. Pouťové atrakce, stánky s nejrůznějším zbožím, které patří k pouti a nesmí chybět bohaté občerstvení, cukrová vata, perníčky a mnoho dalšího.


Žádné komentáře:

Okomentovat