čtvrtek 2. července 2015

Nová zrcadla v Božicích. První etapa akce "Silniční zrcadla"

Asi jste při průjezdu Křídlovicemi zaznamenali na nebezpečných křižovatkách u Židárny (u studny) a za Petrášovou zahradou (přesněji naproti jejímu rohu) novinky: vypouklá silniční zrcadla, která rozšiřují zorné pole a umožňují pozorování špatně viditelných míst.
Taky jsem hned jedno z nich dneska využil. Věřím, že umístění těchto zrcadel je první etapou a že bude následovat umístění takových zrcadel i v božické části obce. Kritická místa jsou zde též minimálně dvě. To první, na něž upozorňoval na tomto blogu již před několika lety Ing. J. L., je při výjezdu od Turoňovy stodoly a autoservisu (taky několika rodinných domů) a zrcadlo patří na roh zahrady Novotných, to druhé je při napojení silnice od Kolonie u prodejny Jednoty a napadá mě i třetí při výjezdu z "Prelátovy" ulice u kapličky! Takže se těším, že akce "Silniční zrcadla" bude plynule pokračovat. Jinak je to škoda ...
             (lan)
P.S. Pokud je zrcadlo ještě někde jinde, omlouvám se, zachytil jsem jen ty, které mi dneska padly do rány.Žádné komentáře:

Okomentovat