čtvrtek 29. listopadu 2018

O čem jsme psali před rokem. Vánoční strom, vánoční tvoření...a Antonín Daněk

Jednou za měsíc se ohlédneme za událostmi, o nichž jsme psali před rokem. V druhé polovině listopadu 2017 žily Božice přípravami na slavnostní rozsvícení nového vánočního stromu před kulturním domem, vánočním tvořením v Jiráskově domě na Kolonii a premiérovou "kateřinskou" zabíjačkou v hostinci U nádraží.


Taky se objevily informace o novém božickém kalendáři na rok 2018 a obcí hýbalo i téma "trávy". Taky jsme psali o prvním božickém sněhu, který přišel na svátek sv. Ondřeje 30. listopadu 2017.
Koho zajímají i další příspěvky, ať si otevře listopad 2017 a podívá se. Třeba na příběh protikomunistického odboje v obcích Tasovice, Hodonice a Krhovice, který je spojen se jménem božického hostinského Antonína Daňka.

Taky se volila nová školská rada! Kdo z vás ví, k čemu je dobrá? A kdo z vás ví, kteří občané tvoří tuto školskou radu? Měl by to být velmi důležitý orgán, který se podílí na správě školy. Podrobnosti k jejímu fungování hledejte na webových stránkách božické školy.
A bez zajímavosti není ani osud nového pěkného domu v Božicích, o němž jsme rovněž informovali. Je stále na prodej.

                 (lan)


A něco k funkci školské rady:

Funkce školské rady :

  • Vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů a k jejich následnému uskutečňování.
  • Schvaluje výroční zprávu o činnosti školy.
  • Schvaluje školní řád, ve středních a vyšších odborných školách stipendijní řád, a navrhuje jejich změny.
  • Schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků v základních a středních školách.
  • Podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy.
  • Projednává návrh rozpočtu právnické osoby na další rok, vyjadřuje se k rozboru hospodaření a navrhuje opatření ke zlepšení hospodaření.
  • Projednává inspekční zprávy České školní inspekce.
Ředitel školy je povinen umožnit školské radě přístup k informacím o škole, zejména k dokumentaci školy.

1 komentář:

  1. Vloni přišel první sníh do Božic na svatého Ondřeje (30.11.), letos v noci ze svatého Ondřeje na první prosinec. Docela zajímavé. Dopoledne se sníh ještě drží a viděl jsem obecního zaměstnance Vladana, jak čistí chodníky novým "sněhometem". A že mu to šlo.... :-)

    OdpovědětVymazat