pátek 9. srpna 2019

Aktivní pancéřová pěst v Božicích. Co vy na to? (akt.10.8.)

Takhle byl Panzerfaust 60 v akci za
války....
Včerejší večerní zpráva na Deníku sdělovala, že hledač kovů našel v lesích u Božic sice zrezivělou, ale stejně nebezpečnou zbraň z druhé světové války. Jednalo se o "Panzerfaust" německé výroby, kterou nacisté používali proti tankům.


Přivolaný policejní pyrotechnik tuto pancéřovou pěst zneškodnil přímo v katastru obce Božice.
A pak běžte do našich lesů na bedle....

Podrobnosti včetně fotografií jsou na facebooku obce Božice.

Tam se píše:
Dnes nedaleko Kolonie byl v lese nalezen velmi nebezpečný předmět – pancéřová pěst „Panzerfaust 60“, ruční protitanková zbraň z 2. světové války. Po nálezu byla neprodleně přivolána Policie ČR, která místo zajistila do příjezdu Pyrotechnické služby Policie ČR. Po příjezdu pyrotechnik rozhodl, že nalezená pancéřová pěst je nebezpečná pro převoz a je třeba ji odpálit na nejbližším možném místě. Jako nejvhodnější bylo vybráno místo bývalé vojenské hlásky naproti hájence v katastru obce České Křídlovice. Místo bylo za asistence Policie a hasičů z Hrušovan n. Jev. zajištěno a byl proveden řízený odpal této nebezpečné munice.
Přestože již uplynulo mnoho let od 2. světové války, tak se mnoho munice stále ještě objevuje a dnešní nález je toho důkazem. Proto buďte velmi obezřetní a při nálezu jakéhokoli předmětu, který se podobá munici, proveďte následující opatření:
• v žádném případě s předmětem nijak nemanipulujte a ani se ho nedotýkejte; i stará, rezavá munice může zabíjet,
• zachovejte klid a ustupte do bezpečné vzdálenosti (alespoň 100 m a více),
• ihned volejte na tísňovou linku 158,
• řiďte se bezvýhradně pokyny operátora příslušné tísňové linky,
• varujte ostatní osoby, aby se k místu nálezu do příjezdu složek integrovaného záchranného systému nepřibližovaly.Tady ji naložili....

Tady ji odpálili specialisté až od Svitav....
...a toto po ní zůstalo:A z diskuze na facebooku obce Božice:


                                  (lan)


3 komentáře:

  1. Taky to mohlo dopadnout takhle: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/na-opavsku-explodoval-dum-do-ktereho-hledac-pokladu-prinesl-munici-na-miste-zemrel-40292631

    OdpovědětVymazat
  2. Podle sdělení na facebooku Božic uvedenou pancéřovou pěst našli členové KVH Litobratřice (vyjádřil se k tomu Jiří Hušek).

    OdpovědětVymazat
  3. No saméj reprezentant.ale co buďme rádi že jakž takž umijou psát móga bozicke

    OdpovědětVymazat