pondělí 4. srpna 2014

Živě na konci června v božickém domově důchodců

Letní čas má tu jednu velkou výhodu, že díky počasí, dlouhým  slunečným dnům a dovoleným utíká moc rychle. A tak jsme ani nestačili zaznamenat řadu aktivit, které proběhly v závěru prvního letního měsíce v našem božickém domově důchodců. A tak alespoň ve zkratce a ve fotografii.
O sběru bylin a soutěžích dětí jsme psali, ale za zmínku určitě stojí i návštěva Mgr. Bartesové s ukázkami canisterapie. Na webu http://www.domovbozice.cz/ se o této návštěvě píše:


Dne 21.6.2014 nás milou návštěvou potěšila paní magistra Bartesová se svým pejskem Agátkou. Agátka je canisterapeutický pes a pomáhá zejména dětem s různým druhem postižení a seniorům v domovech pro seniory. Paní Bartesová a Agátka jsou dobrovolníky Výcvikového canisterapeutického sdružení Hafík, o.s., canisterapeutické týmy této organizace se věnují osobám s postižením, seniorům, nemocným, a všem, kterým může vliv pejska prospět. Pro děti pořádají každoročně integrační tábor a také navštěvují základní školy, kde se zaměřují na prevenci -vysvětlují dětem, jak se chovat k pejskům, aby se pejsek stal jejích kamarádem a neublížil jim. Více o canisterapii na www.canisterapie.org.
Agátka si svým milým pohledem získala srdíčka všech přítomných. Klienti měli možnost si jí pohladit, vyzkoušet povely a odměnit jí kostičkou sýra. Také se podělili o své zkušenosti s canisterapií, protože do domova pravidelně dojíždí pejsci z Piafy Vyškov. S láskou zavzpomínali na své domácí mazlíčky, protože, jak všichni poznamenali, na vesnici nebyla domácnost bez pejska.
Děkujeme za příjemně strávené dopoledne. A už nyní se těšíme na další návštěvu, protože paní magistra Bartesová přislíbila, že nás s Agátkou ještě letos navštíví.
             -rzt-


Žádné komentáře:

Okomentovat