neděle 3. června 2012

Fotbal: Jarova hlavička přišla pozdě

Hostan OP: Přímětice - Božice 2:1 (1:0). Zbytečná porážka. Toť suché konstatování k dnešnímu utkání. Dnešní zápas jsem kvůli božickému dětskému dni sledoval až od 57´. O co jsem přišel nevím, snad jenom to, že po Alešově  nepovedené rozehrávce se přímětický útočník hnal na naši branku docela sám a svou příležitost proměnil ve 22´ ve vedoucí gól domácích.

Na pěkný, hojně divácky navštívený fotbalový stánek, jsem přišel právě ve chvíli, kdy se míč motal kolem naší levé tyče. Pak užř jsem viděl hlavně naši zoufalou snahu o vyrovnání. Stál jsem u zábradlí a slyšel jsem naše hráče, jak se hecovali, jak moc chtěli a jak jsou naštvaní i sami na sebe, když se přihrávka či střela nevydaří.
V 63´  jsme se dožadovali karty za faul na Michala tak vehementně, až ji rozhodčí vytáhl  a dal ji Honzovi za řeči. Asi po právu.
Padal vlahý májový deštík, člověk by pomalu psal básně jako K. H. Mácha, ale místo toho se dívá, jak Jara rozehrává standardku na Zdeňka, ten na vlhké trávě klouže, padá, míč je v zámezí a je po naší akci. Neklouzali jsme sice často, ale naše akce končili vesměs podobně.
Velkým bojovníkem byl tradičně Lopík, ale na hrotu útoku se ve 2. poločasu do vážnější šance nedostal..Vyčerpaného Jirku vystřídal v 78´ Marian, který už drahnou dobu přešlapoval na střídačce, a přinesl potřebné oživení. Nakonec stál taky u naší jediné branky, když v 88´ kopal zprava roh, na který si výborně naběhl Jara a svou nekompromisní hlavičkou snížil na konečných 2:1.
Domácí nám totiž dali v 78´ druhý gól též po rohu. Dohadovali jsme se po zápase, jestli mohl Ivoš nějak reagovat. Já měl dojem, že na míč, který se odrazil od levé tyče k pravé, mohl tečovat ven, vedení našeho mužstva mě přesvědčovalo, že s tímto míčem nemohl nic dělat. Prostě od 78´ jsme prohrávali 2:0 a o výsledku zápasu bylo více méně rozhodnuto. Zápas byl ve 2. půli vyrovnaný, ale popravdě řečeno, šance domácích byly gólovější - třeba v 65´, 72´(zachraňoval Jara) a 75´(velká gólovka). Když v 76´ Ivoš chytil další velkou šanci domácích, komentoval to jeden z přímětických fanoušků slovy: " To je bude k.....y mrzet!" Nakonec nemrzelo, protože dali brzy na to druhý gól. Škoda, že jsme se nechali takto přitlačit, měli jsme totiž na to, uhrát aspoň jeden bod.
Taky škoda, že náš třetí náhradník Pacík se odešel ve chvíli, kdy měl jít na hřiště, převlíct. Není to sice příjemné čekat, kdy se dostanu na hřiště, ale tentokrát by byl určitě přínosem, jelikož řada našich hráčů mlela v nedělním odpoledním dusnu z posledního. Po ruce Čerta (míč letěl asi do autu) došlo k výměně názorů mezi ním a Honzou. Zbytečně, ale tak pracují emoce.
Příští týden nás na domácím hřišti čeká zápas pravdy, hrajeme totiž s Oleksovicemi!!!

Naše sestava: Ivo Urban - Zdeněk Chrenovský, Pavel Ležák (od 46´Jaromír Jandásek), Svatopluk Nevěčný - Pavel Michalovič - Aleš Žák (od 46´Michal Topolčan), Jan Kudlička, David Švejdík, Petr Horký - Jiří Kubíček (od 78´ Marian Vávra), Jaromír Jandásek (od 46´Pavel Ležák). vedení: Jan Kudlička, Ivan Marek.

Přímětice-Božice 2:1 (1:0). Hosté bojují o každý bod pro záchranu. V zápase po 15 minutách prohrávali gólem domácího Kubíčka (brácha našeho Jirky Kubíčka, pozn. -lan-). Po ní převzali iniciativu a do přestávky usilovali o vyrovnání, leč marně. I při nástupu do druhé půle měli mírnou převahu, postupem času se hra vyrovnala. Rozhodla 80. minuta a branka Virgla. Božickým se podařilo korigovat po rohu hlavičkou Jandáska, na remízu už nezbýval čas.

So02.06.00:00Přímětice - Božice2:1 (1:0)