pondělí 11. května 2015

Jak byla založena Alej života v Božicích

Druhý máj 2015 bude v Božicích navždy spojen s položením základů nové tradice, a to Aleje života. pod patronací spolku Větvení a obce Božice bylo zasazeno prvních 40 stromů za děti narozené v letech 2014 a 2015.
Do vyhloubených jam byly vloženy šťastnými rodiči nové stromy - dub a lípa - a bylo jim požehnáno božickým duchovním pastýřem Markem Orkem Váchou. Kolem kapličky v Zámlýní a podél Jevišovky tak máme od tohoto dne položen základ budoucí nádherné přírodní scenérie.
Jak vidno na fotografiích, ruku k dílu neváhali připojit i všichni přítomní zastupitelé i další zúčastnění občané. Tak to má být: když jde o dobrou věc, přidá každý ruku k dílu a pak se dílo podaří.
Tak na zdraví a ať nám rostou. Děti i ty čerstvě zasazené stromy.

          (lan)
7 komentářů:

 1. Skvělá akce,děkujeme za stromek

  OdpovědětVymazat
 2. Je to úžasná myšlenka, ten parčík u kapličky bude nádherný až vyroste. Jen já bych strom nechtěl mít pod a mezi stromy�� a ta tráva��

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musím říct, ze to vypadá tak, že stromy zasazené za každého chlapce uschly. A co teď?? Ty stromky už na začátku moc nevypydaly,žádný pupen, za to lípy nádhera.

   Vymazat
 3. To by teda ne nebylo dobre,chce to pár fekalu vody aspon jednou týdne!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím si, ze nějaký čekal vody to nezachrání

   Vymazat
 4. Hezký den přeji všem čtenářům, problému se stromy za chlapce jsme si vědomi a už minulý týden jsme to reklamovali u firmy, kde jsme stromy kupovali. Během 14 dnů budeme mít výsledek, kterým bude pozitivní řešení uvedeného problému. Tedy netruchlete, řešení je již na cestě. BoB

  OdpovědětVymazat