pátek 17. června 2016

Fotbal: V sobotu končí úspěšná sezona. Tipněte si na derby s Hrádkem

Ve fotbalové historii jsme s celkem sousedního Hrádku až tak často nepotkávali. Hrádek hrával většinou okres, my nižší okresní soutěže. V posledních letech se to však změnilo a pokud nezasáhne osud (myslím tím třeba OFS), máme šanci se potkávat i nadále. Letošní nováčkovskou sezonu zakončíme v sobotu doma zápasem, který lze označit jako derby.
Zápas Božice - Hrádek začíná v sobotu 18.6.2016 v 16:30 h a řídit ho má Rudolf Wiener.

Na tomto blogu si můžete tipnout, jak dopadne derby Božice - Hrádek. Zatím se tipující přiklánějí k vítězství Božic - viz Anketa v levém sloupci: Jak dopadne zápas Božice - Hrádek?

Aktuální situace před posledním kolem:
Hostěradice-Hrádek 6:4 (2:2). Do vedení se dostali hosté po brance Švábka, vyrovnával Tomáš Procházka. Ve 33. minutě se situace opakovala, z druhé branky se nejdříve radoval hrádecký Bobor, vyrovnávací gól do šanty dal Fiala. Druhá půle měla opačný průběh. Do vedení šli tentokrát domácí a hosté vždy snižovali. Za hostěradické si hattrick připsal Fiala, dvě branky vsítil Burger a jednu už zmiňovaný Procházka, o další góly Hrádku se zasloužil opět Švábek, jeden dal Fortelný. Hosty je třeba vyzvednout za snahu o vyrovnání, bojovali do poslední minuty a přispěli tak k dramatickému průběhu. Obě družstva předvedla útočný fotbal opepřený velkým počtem branek.

Dobšice B-Božice 3:0 (2:0). První půle patřila Dobšickým, do vedení se dostali po gólech Maistryzsina a Vaculy, který proměnil penaltu. Po přestávce byli aktivnější hosté, ale převahu nedokázali zužitkovat, dokonce se nedostali do žádné nebezpečné šance. Uklidňující branku pro domácí dal v 67. minutě Zajíc.

Podzimní utkání v Hrádku přineslo zajímavý fotbal. Mj. jsem k zápasu napsal:
Kdo by to byl čekal na začátku zápasu, byl by považován za velkého optimistu. S Vojtou v brance, s Jurou na stoperu a s Lopíkem st. v útoku jsme se do soupeře pustili nebojácně a hned v 1´ jsme po faulu na Lopíka ve vápně kopali penaltu, kterou Rambo poslal tvrdě po zemi k tyči a ujali se vedení 0:1.

Naše sestava: Vojta Bačo - Kuba Rambousek, Jiří Pavelčík, Roman Šob - Zdeněk Chrenovský - David Švejdík, Karel Vávra, Jan Kudlička, Michal Topolčan - Honza Szabó, Pavel Ležák. Střídali Martin Zedníček, Petr Procházka, Patrik Ležák a Jiří Čada.

Nejprve vynikající Vojta vychytal gólovku a druhou tutovku vytáhl nádhernou robinzonádou na roh (34´ a 35´) a pak po faulu Ramba ve vápně kopal Hrádek penaltu (38´). Vojta směr Švábkovy střely vystihl a míč chytil. To rozhodlo: Vojtu i celý náš tým to posílilo, Hrádek dočista rozhodilo. V závěru první půle byl při útoku okopáván Lopík. K VPK se postavil Jirka Pavelčík a jeho centr před gólmanem třel výborně postavený Džamp - míč k údivu překvapeného gólmana Šturaly skončil v hrádecké brance. Vedeme nečekaně 0:2.

I ve druhé půli jsme měli hru pod kontrolou, navíc byl v 59´ po druhé ŽK vyloučen hrádecký Petr Hoc. Pozorný Vojta kryl i poslední nebezpečný útok domácích v 85´ a pak už jsme si počkali na závěrečný hvizd rozhodčího Vařachy.

Občerstvení  během zápasu je zajištěno, dobré počasí objednáno a po skončení zápasu bude rozlučkové setkání v Hostinci u Kudličků.