středa 5. října 2016

Vzpomínka na Václava Havla

V Božicích asi Václav Havel, bývalý český a československý prezident, nikdy nebyl. Asi ani nevěděl, kde ležíme. To ale neznamená, že si jeho památku nemůžeme připomenout. Důstojně jsme si ji připomněli už před pěti lety, kdy Václav Havel zemřel. A kdo chce, připomene si ji i dnes, kdy si by se dožil 80 let.


Vzpomínku tehdy připravil u obecní kapličky-zvoničky organizátor Božických jesliček Ivan Hudec ml.Mj. jsem k tomu tehdy napsal:
Ivan Hudec mladší, to už je dneska záruka něčeho zajímavého a nevšedního. ... Malá slavnost nazvaná Božické jesličky mohla začít.
... a všem nám to přál tam shůry náš "anděl strážný", zesnulý první český prezident Václav Havel, jehož "koutek" Ivan vkusně připravil před fortnou kapličky-zvoničky. Pane prezidente, díky, myslíme na vás! A nezapomene na Vás! Jste pro nás zářným příkladem toho, že i člověk v menšině či skoro sám, stojí-li si za svým, může výrazně přispět ke změně a ovlivnit běh věcí veřejných. A taky po sobě zanechat nesmazatelnou stopu.                                                             (lan)

Žádné komentáře:

Okomentovat