pondělí 27. května 2013

Fotbal: Zdolali jsme Jaroslavice (akt.)

Božice - Jaroslavice 2:1 (1:1).
Šli jsme do vedení v 8´, kdy vysoký centr Davida Švejdíka skončil v pravém růžku překvapeného gólmana hostů - 1:0.
Hosté vyrovnali ve 24´ lacinou brankou po zaváhání našich zadních řad Zoubkem. Krátce po zahájení druhé půle - ve 48´ Honza potáhl až k bráně a jeho centr se ze skrumáže před brankou dostal k Alešovi Žákovi a ten bezpečně umístil míč do sítě na 2:1.
Fotbal byl ve druhé půli nepřesný a nedůrazný. Naši pálili z velké dálky nepřesně, příležitosti, které měl Honza Szabó, zůstaly nevyužité. Hosté zmařili dvě gólovky. Řada našich hráčů dokončila zápas docela otlučená (Honza Szabó, Michal i gólman Jara s "koňarem"), vítězství jsme však udrželi.
Naše sestava: Jara Lukáč - David Švejdík, Tomáš Polický, Lukáš Machač - Ruda Čížek - Martin Zedníček, Evžen Egner, Honza Kudlička, Aleš Žák - Michal Topolčan, Honza Szabó. Střídali: Sláva Urban a Roman Šob. Trenér Viktor Luskač.

Ani jsem ještě nestíhal opsat sestavy, a už  se hosté po kopu "za obranu" dostali do první šance. Chvíli nato kryl Jara další střelu do koše. Naši první střelu vyslal až v 6´ Evža. Pak se ukázali dva hráči, kteří nás v dnešním zápase mile překvapili nasazením, bojovností a důrazem - Honza Szabó a Číža. "Pěkný!" odměnili jsme dobrou akci (Čížova povedená "ulice" Honzovi). A zase to jezdilo nahoru dolu - "Dobře Číža! Dobře Machy!" V 8´ se míč po naší kombinaci dostal k Džampovi. Ten poslal zleva pořádný oblouk (nebo nepovedený centr?) na branku hostí - a míč k překvapení všech "zaplaval" do pravého růžku jaroslavické branky!!!! Ujali jsme se vedení 1:0.
Ve 12´ pálí opět Džamp zdálky - nad! "Mohl ještě jít!". Stejný hráč vyslal z přímého kopu ve 14´ polovysokou střelu - byla však vykopnutá do pole. "Takhle má hrát zadek, když si beci umí dát balón!" znělo v ochozech. Do ohně poslal míč Evžen, vedle levé tyče střílel Honza K. a obětavě vybojoval míč Martin. Nic nebylo z přímého kopu po faulu na Rudu a v 21´ spálil svoji první gólovku Honza Sz. Nejdřív netrefil míč a poté trefil tyč!!! Ve 22´ získal Poli roh, když jeho přímý kop po faulu na Honzu K. tečoval hostující zadák. Jenže stačila chvilka nepozornosti, špatně rozehraný roh na krátko, vysunutý Polický, Džampova ztráta v hloubi pole a z přečíslení jsme dostali zbytečný, jednoduchý vyrovnávací gól - 1:1. Naším nejdrzejším a nejbojovnějším hráčem byl v této fázi hry Honza Sz, ale nebylo mu v tomto utkání souzeno, aby byl úspěšným střelcem. V 27´ z otočky ve vápně vytáhl jeho střelu gólman na roh. Zahrozili i hosté a ve 29´ , kdy Jara míč pouze vyrazil,poslal L. Juhaňák míč těsně vedle tyče. Výborným obranným zákrokem (čistým skluzem a vypíchnutím) se ve 30´ blýskl Poli. Svou chvilku (s vyběhnutím) si ve 32´ vybral Jara, ale míč šel nakonec podél naší branky. Ve 37´  poslal Machy pěkný centr, do něhož si Evžen "lehl"! "Radši nohou!" volali naši fanoušci.. A zase řada našich kombinací Džamp - Michal - Evžen - Honza. Ve 40´ měly Jaroslavice asi největší šanci zápasu, ale A. Lev ve vyložené šanci nakonec přestřelil naši odkrytou branku. Míšova hlava skončila ve 41´ na horní síti a Čížova střela z 30 m šla vedle. I tak sklidil náš potlesk.. Tvrdě byl ve 42´ atakován Honza Sz. Ještě před koncem poločasu se u nás na chvíli usadili hosté, ale žádnou vážnější šanci neměli.
Už v 46´ razítkoval Poli břevno dělovkou z 30 m. "To bylo dělo!" povzbuzoval naše hráče vášnivý fanda z Borotic. Do soupeřovy branky spadla však Alešova dorážka ve 48´. "Bál jsem se, že to netrefíš!?" blahopřál mu jeden ze spoluhráčů. "Já taky," odvětil úspěšný střelec, který v našem týmu hraje v závěru soutěže po delší pauze. Místo abychom využili eufórie ze vstřelené branky a pojistili si vedení, tak se hra utápěla v naší kombinaci za půlkou a střelami z velké vzdálenosti. Brejky hostů nebyly časté, ale byly nebezpečné. Po jednom z nich v 55´dostal gólman Jara "koňara". Naštěstí to rozchodil, stejně jako sražený Honza Sz, který musel být ošetřován za čarou. "Sudí měl faulujícímu hráči aspoň domluvit!" Z dáli pozdravil gólmana v 56´ Poli a z dálky střílel v 60´ Míša. Slávovo zakončení v 63´ bylo z ofsajdu a Honza Sz. poslal míč vedle branky. Honza se v 70´ ocitl po Míšově pasu v gólovce, ale napálil to do gólmana a ten míč srazil na roh. "To se má dávat!" konstatovaly ochozy. Kopali jsme dva rohy, ale Slávovi nůžky nevyšly. Jedna z mála žlutých karet padla za "háček" na unikajícího Honzu Sz. Po sérií minel a jiných nepřesností, jsme v 76´ málem tlačily slzu v oku. Naštěstí šel odražený míč podél naší brány až do zámezí. Dvakrát se pokusil navýšit naše skóre Míša, ale vždycky to bylo nad. Pěknou střelou (ale též vedle) zakončoval střídající Roman, pokoušel se Honza Sz i Machy. Hosté zahrozili brejkem v 85´, ale opět byl mávnut ofsajd. Poslední zaznamenáníhodný pokus měl na svědomí Míša, který v 87´orazítkoval z 20 m tyč. Jen to zazvonilo. A tak taky odzvonilo přesně v 90´  všem na hřišti. Když se ohlížím zpětně, tak nejlepším mužem na trávníku byl hlavní sudí Machů. Přispěl ke spádu hry a až na jednu spornou situaci (popsanou výše), pískal s velkým citem pro hru, s přehledem i nezbytným moderním nadhledem.

V neděli hrajeme od 14 h v Příměticích.
        Ladislav Nevrkla

Z víkendového Zpravodaje OFS vybíráme:

Olbramovice-Oleksovice 5:2 (2:1). Týmy okupují chvost přeboru, důležitý zápas se hrál vlastně o šest bodů. Přinesl dobrou úroveň a body domácím. Po vyrovnané hře v první půli domácí získali jednobrankové vedení, to navýšili ještě po přestávce. Druhý poločas diktovali tempo a šance dokázali i proměňovat. Dvakrát se prosadil Světlík, jednou Loskot, Kugler a Karel Novák, za hosty stříleli Meister a Vybíral.

Božice-Jaroslavice 2:1 (1:1). Výsledek patří k překvapením, hosté výkon z posledních zápasů nezopakovali a domácím přenechali všechny body. Domácí získali vedení Švejdíkem, do přestávky za hosty stav srovnal Zoubek. Na začátku druhé půle se podařilo skórovat Žákovi, nakonec to byl vítězný gól. Šance ke změně stavu byly na obou stranách, s blížícím se koncem hra upadala, byla rozháraná a míče byly převážně nakopávány před branku.

Dobšice B-Práče 2:0 (1:0). Překvapení kola – poslední si vyšlápl na prvního. Do poločasu mírnou převahu s aktivní hrou vyjádřili Dobšičtí gólem Bitaly. Ve 43. minutě šel předčasně pod sprchy jejich brankář Vaněk za hru rukou mimo pokutové území a do druhé půle nastupovali jen v deseti. V ní ale na počátku z brejku náskok navýšil Mach. Hosty až tento stav přinutil zvýšit tlak, ten byl ale bezzubý a ke korigování stavu nevedl.