sobota 3. března 2018

Božické kino Marta: Kino hraje!

Zajímavé pásmo filmů pro děti i pro dospělé připravili v božickém kině Marta manželka Jindřicha Fily a Josef Leisser v sobotu odpoledne a večer.


Časy, kdy se do kina chodilo jako na společenskou událost, jsou dávno pryč, ale kouzlo atmosféry pravého venkovského kina, posezení ve sklápěcích lavicích a cvrkot celuloidového filmového pásu v promítací kabině zůstávají stále neopakovatelné a i pro dnešní děti zajímavé. Zasedlo jich v sále kina Marta docela dost a další průběžně přicházely, aby sledovaly kreslené i hrané krátké filmy, které se dříve v kinech promítaly.
Marek připravoval na přestávku občerstvení, svou produkci nabídli i vinaři. Věřím, že se dnešní program povedl a doplnil mozaiku zajímavých božických akcí během letošní zimy.

P.S. Sál se díky týdennímu intenzivnímu topení podařilo vytopit na 22°C. Málem se však dnes nepromítalo. Včerejší ráno zalarmovalo záchrannou akci a požár plastové popelnice uhasit malý automobilovým hasičským přístrojem. Sežehnutý štít budovy kina však hovoří varovně. Proč popelnice vzplála zůstává zatím obestřeno záhadou.

                (lan)
7 komentářů:

 1. Super akce, za mě palec nahoru. Doufám, že se stane pravidelnou součástí dění v Božicích. Už se moc těším na duben na slíbené druhé kolo. Ještěže to kino máme. A pro oportunistu v komentáři u minulého příspěvku: Zima mi rozhodně nebylo :)Hana Koledová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když mám doma 22 stupňů tak doma nesedim v bundě a nemám šálu kolem krku.��ale jinak se nam taky líbilo.. Příště půjdem zase

   Vymazat
 2. Akce super. Dobrý filmy, opravdu zdařilý výběr. Teplota dobrá, ono 22 stupňů je asi teplota vzduchu, samozřejmě je třeba brát v potaz, že ostatní části jsou chladnější (podlaha, stěny, sedačky atd.) To vše do sebe nadává teplo. Doma trpíme trvalé a tyto části jsou již teplem zasyceny. Nicméně nemyslím, že by někdo trpěl zimou.
  Těšíme se na další akci.

  OdpovědětVymazat
 3. Vytopení a řádnou údržbu objektu by měl zajistit vlastník a tím je obec. Teď je to spíš jako princezna Koloběžka první - oblečená/neoblečená...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Akce perfektní, bylo nám teplo, takže není co řešit. A kdo nechce, ať nechodí. A kdo chce, ten se oblékl a bylo to.K tomu oblečená/ neoblečena, já si myslím, že obec by se mohla posnazit. Nějaké vytopení o to nejde, ale mohla by zainvestovat topeni a pustit nějakou korunu.... Jinak jsem se citila příjemně, skvělý program, příjemná atmosfera a úžasní lidé. Za mě taky palec nahoru, těším se na duben, určitě přijdeme. A děkuji všem, co se na tom podíleli,opravdu vyborna akce.

   Vymazat
 4. Srdeční lidé, milá atmosféra, výborné dobrůtky, lahodné vínko, hezké pohádky = perfektní akce��

  OdpovědětVymazat
 5. Dobrý den všem, muffiny od Koledů donesené do kina byly výborné! Mohla bych recept? S pozdravem Eliška Leisserová

  OdpovědětVymazat