neděle 1. srpna 2021

Teče voda, teče.... (dopl. o diskuzi)

 


Bývalí občané Božic měli na velkou vodu vybudovaný důmyslný systém odvodňovacích kanálů, sběračů vody, příkopů a využívali maximálně různých terénních nerovností. Třeba i na hlavních silnicích. Taky ještě pamatuju houpák naproti paní Škrobové v Křídlovicích na hlavním tahu Božice - Borotice. Nebo u kapličky v Božicích....Dneska je to jinačí, všechno se stahuje do kanalizace, betonové potrubí nahrazuje plastové, na silnicích vidíme po dešti vodní plochy v místech, kde není žádný kanál.... Je to povídání na dlouho a chtělo by to pořádnou odbornou studii. Ta bohužel v Božicích už drahně let chybí. Panuje zde v tomto směru chaos a zmatek a velmi často se v posledních dvou letech setkáváme s ulicemi zaplněnými vodou, která se nemá kam vsáknout a která se v řadě případů neodvádí tam, kam by měla, protože  - prostě  a jednoduše - jsou odvodňovací kanály zacpané. 

Není účelem tohoto příspěvku rozebírat příčiny. Tady jenom zaznamenáváme aktuální skutečnosti. Jak moc tekla vody po nových silnicích v ulici K vodojemu, nevím. Doufám, že tam nebyl žádný problém. 

Mně stačilo, že jsem ráno opět "hopkal jak vrabčák" u přechodu k Bale....

Překvapilo mě, že i na dopraváku - na téměř novém povrchu - stála v jedné zatáčce voda. To, že stála pod houpačkou, už mě ani nepřekvapilo. Tam je to bída dlouhodobě ....

No a že ulice k "panskému domu" (pro současníky "ke zdravotnímu středisku") byla opět pod vodou, to je božický evergreen již několik let.

Tak ať se nám nový týden vydaří a ať moc neprší....

              (lan)

Na mém facebooku už k tématu běží živá diskuze:


1 komentář:

  1. ..a to napršelo v neděli ráno ,,jen" 14mm. Nedej bože aby přišel nějakej přívalák a sprchlo třeba 50mm. To pak budeme v prdeli. A že to jednou přijde, tak to jsem si jist. Ale už mě nebaví kolem toho mluvit, protože je to marný, je to marný, je to marný...

    OdpovědětVymazat