pondělí 19. října 2020

VĚTŠINA ZNOJEMSKÝCH ZASTUPITELŮ VYJÁDŘILA NEDŮVĚRU STAROSTOVI JANU GROISOVI


Na FB strany ANO 2011 Znojmo https://www.facebook.com/znojmobudelip/) byl dnes publikován dokument označený jako společné prohlášení 17 členů Zastupitelstva města Znojma z 5 zastupitelských klubů vyjadřující nedůvěru starostovi města Janu Groisovi (ČSSD) a spojený s výzvou, aby odstoupil z vedení radnice.


Sedmnáct členů Zastupitelstva města Znojma z pěti zastupitelských klubů podepsalo ve čtvrtek 15. října společné prohlášení, ve kterém vyjadřují nedůvěru starostovi města Janu Groisovi (ČSSD) a vyzývají jej, aby odstoupil z vedení radnice.

Vyjádření nedůvěry přichází po dílčích prohlášeních dvou zastupitelů KDU-ČSL dne 10. října, pěti zastupitelů PRO ZNOJMO dne 11. října, sedmi zastupitelů ANO 2011 dne 12. října, jednoho zastupitele za Piráty dne 13. října a dvou zastupitelek SPD v řadě svých materiálů publikovaných v poslední době.
Nedůvěra Janu Groisovi pramení zejména z několika kauz, které zůstávají před veřejností dlouhou dobu nevysvětleny. Zmiňme například zjištění o napojení firem jeho rodinných příslušníků na městský rozpočet.
Je zjevné, že Jan Grois se od svého zvolení v roce 2018 věnoval více svému mediálnímu obrazu než práci pro město. Také nedávnou senátní kampaň vedl krajně nevhodně a za hranicí slušnosti. Negativní ráz vedení kampaně, strašení obyvatel a jejich rozdělování, to vše je v rozporu s vykonáváním funkce starosty našeho města.
Podepsaní zastupitelé jsou přesvědčeni, že rolí starosty je občany spojovat a hledat, co mají společné. Nikoliv je rozdělovat ve jménu svých osobních zájmů a cílů.
Signatáři prohlášení nyní vyzývají další znojemské zastupitele zvolené za ČSSD, aby umožnili personální rekonstrukci městské rady na půdorysu výsledků komunálních voleb z roku 2018 a se zřetelem k nelehkým výzvám nastávajícího krizového období.
Signatáři udělají maximum pro to, aby nové vedení města bylo kompetentní, odpovědné, bez korupčního pozadí a klientelistických vazeb.
Mgr. Jan Blaha (ANO)
Ing. Petr Bojanovský (PRO ZNOJMO)
Mgr. Lukáš David (PRO ZNOJMO)
MUDr. Pavel Jajtner, MBA (KDU-ČSL)
PhDr. Jiří Kacetl (PRO ZNOJMO)
Ing. arch. Radomír Kaman (ANO)
Zdeněk Kolesa (ANO)
Bc. Jakub Krainer (PRO ZNOJMO)
Mgr. Pavel Nevrkla (PIRÁTI)
Ing. František Pokorný (ANO)
Ing. Oldřich Staněk (ANO)
Mgr. Petra Svedíková Vávrová, MBA (SPD)
Mgr. Růžena Šalomonová (SPD)
JUDr. Olga Štefaniková / Monika Proche (PRO ZNOJMO)
David Štolpa (ANO)
Marek Venuta (KDU-ČSL)
Bc. Petr Vodička (ANO) 

2 komentáře:

  1. Dotaz na FB Jana Groise:
    (i) Proč jste narychlo (včera) zrušil pondělní zastupitelstvo (údajně z důvodu epidemie), kde Vám hrozilo odvolání z funkce starosty včetně od zastupitelů z koalice? Po celé republice probíhají zastupitelstva celkem standardně…

    OdpovědětVymazat
  2. https://znojemsky.denik.cz/zpravy_region/pirati-nesouhlasi-se-zrusenim-zastupitelstva-grois-se-tim-pry-vyhnul-odvolani-20.html

    OdpovědětVymazat