úterý 8. prosince 2020

Ježíškova vnoučata nadělovala v Šanově. Domov pro seniory má svou kapličku


J
ežíškova vnoučata fungují. Za pouhých dvacet dní splnily Tereza Komárková a Pavla Vydrová přání klientů a klientek domova pro seniory SeneCura v Šanově na Znojemsku - vlastní kapličku.

Přání si přečetly na webu Ježíškových vnoučat Českého rozhlasu. Slavnostní otevření kapličky chtěly stihnout právě dnes na den slavnosti Neposkvrněného početí Panny Marie. A jak vidno, stihly. 
Sledoval jsem včerejší regionální zpravodajství, kde byli představeni všichni, kteří se na zdaru díla podíleli, jak finančně, tak i materiálně a svým umem. Převážná část těchto občanů-dárců je z Nového Šaldorfa-Sedlešovic.
Tereza a Pavla na to nebyly samy. Materiál na stavbu zajistila Tereza Komárková ve svém zaměstnání, stavebninách DEK. Kapličku pak ve volném čase postavil manžel Pavly Michal, který pracuje jako stavbyvedoucí. „Velké poděkování patří také naší sociální pracovnici Janě Tesařové, která přání klientů uveřejnila na webu Ježíškových vnoučat, a samozřejmě hlavně paní Tereze a Pavle, jejich pomocníkům a dárcům. Tahle blesková akce nás všechny bude ještě dlouho hřát u srdce,“ řekl na dnešní slavnosti ředitel šanovského SeniorCentra Michal Veleba.Senioři ze šanovského domova SeneCura dostali vlastní kapličku. Právě na slavnost Panny Marie počaté bez poskvrny hříchu ji dopoledne požehnal tamní kněz P. Pavel Sobotka. Kaplička vznikla díky vánočnímu charitativnímu projektu Ježíškova vnoučata, jak Proglasu pověděl ředitel SeniorCentra Michal Veleba.„Nás napadlo společně s klienty, že bychom mohli povznést takovou tu duchovní stránku celé věci a nechat si tady udělat kapličku. Já jsem říkal, že si tu uděláme takové malé Lurdy,“ vysvětluje žertovně ředitel domova Michal Veleba a pokračuje „Najednou přišel už podruhé projekt Českého rozhlasu s názvem Ježíškova vnoučata. Naše vedoucí sociální pracovnice společně s našimi klienty tuto celou záležitost projednala a nahlásila to jako přání.“ K tomuto přání se následně přihlásily dvě ženy zapojené do iniciativy Ježíškova vnoučata. Dobrovolnice Tereza Komárková a Pavla Vydrová přislíbily, že kapličku vybudují. „Před třemi týdny ode dneška se stavba kapličky začala realizovat a přesně dnes na svátek Panny Marie jsme tu kapličku otevřeli,“ vysvětlil okolnosti jejího rychlého vzniku ředitel domova.

„Domov se skládá ze tří budov a z velkého parku. Kaplička je umístěná v rohu zahrady tak, aby na ni bylo vidět odevšud,“ vysvětlil a uvedl, že rozměry kaple jsou asi 80x100 cm a dosahuje výšky asi 2,4 metru.

Žádné komentáře:

Okomentovat