sobota 26. května 2012

Hasiči: Božické ženy na úvod třetí, muži na sele nedosáhli

Dnešním (26.5.2012) PSO Jezeřany-Maršovice byla zároveň zahájena i ZN LIGA 2012 v požárním sportu, přesněji v požárním útoku. Počasí v Jezeřanech-Maršovicích bylo sice slunečné, ale chvílemi dosti větrné. I přesto se na tento pohár přišlo podívat poměrně dost diváků a účast soutěžních týmů byla také značná. Zvláště v kategorii žen byl počet soutěžních družstev přinejmenším překvapením.

Proto probíhala soutěž pouze "jednokolově" neboli "na jeden pokus". Pořadatelé hned na úvod motivovali týmy k co nejlepším výkonům - "pro šest soutěžních družstev v kategorii mužů, kteří dosáhnou nejlepších výsledků, je připraven po soutěži "rozstřel", jehož vítěz získá sele. Jak se následně po splnění disciplíny požárního útoku v obou kategoriích ukázalo, sele jako motivace byla pro šest družstev mužů velmi dobrá volba, neboť tato družstva o něj bojovala svým výkonem opravdu usilovně. Nakonec sele vyhrál domácí tým Jezeřany-Maršovice "A", takže radost domácích byla obrovská. Sportovní den završili svojí ukázkou požárního útoku mladší a starší žáci SDH Jezeřany-Maršovice. Obě tato družstva byla hlasitě povzbuzována a následně oceněna silným potleskem přítomných diváků i soutěžících.

Do ZN LIGY 2012 se letos opět přihlásily oba celky Božic. Zatímco mužům chyběly téměř 3 vteřiny na 6. místo, které zaručovalo účast v "rozstřelu" o pěkné sele, ženám chyběly pouhopouhé 4 setiny na 3. místo. Účast našich celků v prestižní soutěži je další výbornou reprezentací naší obce.