neděle 1. dubna 2018

Aprílový košt nebyl žádný apríl (dopl.foto)

Cenu pro šampióna výstavy převzal
Michal Kacetl (vlevo)
Letošní XVII. ročník Božického koštu vyšel na neděli 1.dubna. Žádný apríl to však nebyl. Sešlo se letos 306 vzorků, které  minulou sobotu vyhodnotily degustační komise a na Boží hod velikonoční ochutnali návštěvníci koštu.


Vybírali si podle katalogu, který si každý účastník zakoupil, aby měl co nejlepší přehled o nabízených vzorcích.
Šampionem výstavy se stal Sauvignon 2017 (94 bodů) Michala Kacetla z Mackovic za , cenu starosty obce Božice za nejlépe hodnocenou kolekci vín místního vinaře obdržel Tomáš Rauš a Zvláštní cenu koštu dostal božický Roman Himal za nejširší úspěšnou kolekci vín. Nejlépe hodnocené červené víno dodal na košt Zdeněk Cihlář z Mackovic. Byla to Frankovka 2015 (92 bodů).
Ochutnávka pak pokračovala ve veselém tónu až do pozdních večerních hodin. Nejen s dobrým vínem, ale výbornou cimbálovkou Veltlínek.

                           (lan), foto: Andrea
21 komentářů:

 1. Košt super akce. Fajn lidi i atmosféra. Ale to co se v kulturaku dělo kolem půl druhé v noci nechápu.. Bydlim kousiček od kulturaku nějaký zaufalec si léčil svoje mindraky do mikrofonu.. Řev katastrova i přes zavřený okna to šlo slyšet.to si v božicich může vlastně dovolit jen někteří. Jak toto můžou pořadatelé dopustil to už s koštem nemělo co dělat.bavit se dobře! Ale toto.. Jinak košt samozřejmě neměl chybu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vy neznáte karaoke? při vínečku se chce zpívat

   Vymazat
 2. To ječeni a řvani do mikrofonu s karaoke nemělo nic společného.když hrala cimbalovka slyšet k nám nic nebylo.teď už je to stejně jedno.. Ale síla to byla..

  OdpovědětVymazat
 3. Jooo fotbal výhra krásné ženy víno to byla akce a nebrecte 😉🙂

  OdpovědětVymazat
 4. Podle mě si léčí mindraky ten,kdo se pod takovýhle kecy ani nepodepíše. �� To,že se umíte bavit u vína a sýrů jako suchar? Klobouk dolů �� my jsme pivaři,né vinaři. Taky se do toho musíme dostat,nechte nám čas. Příští rok budeme řvát třeba min.���� Pěkný den anonyme. Kája Raušová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč blbý keci to že se slečno podepíšete si myslíte že jste hrdinka:)každý má svůj názor tak jako vy. Tady nikdo nepíše že se u vína baví jako suchar ale to řvani tomu říkáte zpěv? Pěkný den anonym 2:) a pane hrubý fotbal tento víkend super :)!

   Vymazat
  2. To jako když pijem víno tak se máme chovat jako vy být hlučni?!a znám pivaře a ti se umí bavit taky normálně. :) dá se bavit i jako civilizovaní lidi.. A nee aby nás bylo slyšet kdoví kam jako vás.obdivuji slečnu že se vůbec pod toto podepsala. Anonym č 3:)

   Vymazat
  3. To se člověk sakra nemůže ani pobavit? Aniž by s tím měl někdo problém??...Byla to normálně ohlášená událost,tak se sakra můžeme snad pobavit... příště k vám půjdeme pro povolení,aby jsme se mohli bavit...Peťa Melichová ....sakra ty anonymy bych zakázala ��

   Vymazat
  4. Milá slečno Peťo Melichova.takovy hlučný akce si můžete provozovat někde na samotě..a ne kde jsou v okolí baráky.. A nebo se chovat trochu dospěle:)a ten komu jste tu"akci"hlasili určitě nevěděl že to bude až tak hlučná událost..

   Vymazat
  5. Slečnám se to píše :)ale je pěkný jak se brání.pobavit ano.. Ale nee na úkor druhých.. Trochu slušnosti a respektu by to chtělo :)jinak proti "událostem" by nikdo nic neměl

   Vymazat
  6. ...a já myslel že tu akci někdo pořádal????:; a ono se to pak ještě někomu mělo hlásit? to by mě fakt zajímalo komu???? mladí tady nemají nic moc akcí a když si zazpívají tak je hned poplach v božických uličkách???? holky to vytočilo. kdo chce rozumí jim!!!

   Vymazat
  7. To s pořádaným koštem nemělo nic společného.. Ten končil cca kolem 22hod.. Mladí akce ať si mají ale jak někdo píše trochu tolerance by to chtělo.jo holky jsou vytočeny :) a co potom lidi okolo v tu noc ti byli blahem bez sebe:)

   Vymazat
  8. ..nic společného s koštem? ..ale mělo ;).. a chtít toleranci ve společnosti která není vůbec tolerantní??? jj..

   Vymazat
 5. Omlouvám se za fotbalisty, zpěv nám asi fakt moc nejde :-) Jura P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak hlavně aby vám šel dobře fotbal:)zpěv raději ne e��

   Vymazat
 6. Já čumím co to tu frčí.Nechci nikoho obhajovat,ale je to jednou za čas.A anonýmové,taky jste byli mladí a občas pařili až do rána bílého.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konečně správný názor! :-))))

   Vymazat
  2. Pane Bojda už vidim jak zrovna vám ktery má malý děti by toto nevadilo. A tady se zapomíná na vinaře.. Chci blahopřát k umístění.. A košt super.

   Vymazat
 7. Skousnul bych to.Slyším akce že hřiště a od sousedů občas taky.Neďelám z toho hned tragédie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petr si ještě pamatuje, že i jemu bylo kdysi sedumnáct

   Vymazat
 8. Ano kdysi,pred devatenácti lety😂

  OdpovědětVymazat