pondělí 10. listopadu 2014

Fotbal: Coca-Cola Cup 2014/2015

Zprávu o průběhu letošního úvodního kola fotbalové soutěže starších žáků jsem převzal z webových stránek ZŠ a MŠ Břežany. Autor článku Rostislav Růžička je můj bývalý kolega, čímž ho taky zdravím. Božice se držely více než statečně a prohrály až na penaltový rozstřel s vítězným týmem ZŠ a MŠ Tasovice.
Na webu ZŠ a MŠ Břežany se píše: Letošní zapojení do fotbalové soutěže Coca-Cola Cup přineslo očekávání jistě u všech týmů. Při registraci jsme uvedli, že máme možnost hrát na velkém fotbalovém hřišti (i v hale), což jistě přispělo k udělení pořadatelství naší škole při tzv. 0. kole. V naší skupině se sešlo 6 mužstev reprezentujících školy: ZŠ Božice; ZŠ Šanov; ZŠ nám. Republiky, Znojmo; ZŠ a MŠ Hevlín; ZŠ a MŠ Tasovice; ZŠ a MŠ Břežany.
Při herním systému 2 × 20 minut (+ 10 minut přestávka mezi poločasy = 50 minut) každý s každým bychom museli obětovat 2 dny, celkem 15 zápasů (tj. 15 × 50 minut = 750 minut : 60 = 12,5 h). Hlavní organizátor soutěže povolil zkrácení na 2 × 15 minut (bez přestávky mezi poločasy) a vylosování do dvou podskupin, aby se urychlila hra s ohledem na hostující mužstva (autobusové spojení). Rozlosování do podskupin proběhlo při zahájení v 8.00 hodin. Dále tabulkově:

2.

Pozn.: O 2. a 3. místo v podskupině B na penalty: ZŠ Šanov (3 : 5) ZŠ a MŠ Hevlín.

O celkové třetí místo:                                          ZŠ nám. Republiky (1 : 0) ZŠ a MŠ Hevlín

Finále:                                                                    ZŠ Božice (1 : 1) ZŠ a MŠ Tasovice
penalty    (3 : 4)
Celkové umístění:
1.         ZŠ a MŠ Tasovice (postupující do dalšího kola)
2.         ZŠ Božice
3.         ZŠ nám. Republiky, Znojmo
4.         ZŠ a MŠ Hevlín
5. – 6.  ZŠ Šanov + ZŠ a MŠ Břežany

Na výsledku se podepsala sehranost hráčů, kteří roky hrají spolu a vědí o sobě, s návyky a citem pro hru na fotbalovém hřišti s velkými rozměry. Naši borci se přesto vrhali do soubojů obětavě, za což jsme sklidili uznání znojemského vedoucího „za srdíčko“, přestože jsou soupeři silnější a sehranější. Chci poděkovat všem za účast a věřím, že v dalším ročníku soutěže budeme zkušenější a sebevědomější. Hoši, díky!