čtvrtek 21. května 2020

Infocentrum a obecní knihovna se stěhují

Už několik dní probíhají a ještě nějakou chvilku probíhat budou práce spojené se stěhováním Infocentra a obecní knihovny do nových prostor v bloku u hřiště vedle altánku.


Zaměstnanci obce dneska tužili svaly, když přenášeli krabice s knihami, ale jinak to v dnešní době zatím nejde. E-knihy jsou již sice realitou, ale naše a starší generace si čtení knih, novin a časopisů ještě plně nedokáže představit bez šustění papíru a otáčení stránek.
V novém prostředí budou samozřejmě k dispozici i počítače, takže  nebude žádný problém zasednout a hledat a číst... Nejsem určitě sám, kdo tento dlouho odkládaný krok naší radnice oceňuje a dává palec nahoru.
Na nás návštěvnících, a to domácích i projíždějících turistů, teď je, abychom těchto služeb dokázali využít. Jsem přesvědčen, že bezbariérový přístup a velmi atraktivní místo této služby nás přiláká v hojném počtu.
O otevření nového božického Infocentra a obecní knihovny budete včas informováni.

                                                   (lan)18 komentářů:

 1. šlo jistě využít smysluplněji...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nešlo... prázdné, nedodělané a téměř nevyužité už to bylo víc než deset let. A zájemci o jiné využití žádní asi nebyli. Nebo o někom víte?

   Vymazat
  2. V jakém směru Vám, prosím, přijde knihovna málo smysluplná? To by mě vážně docela zajímalo. Hana Koledová

   Vymazat
  3. Knihovna tu je a byla, co na tom nechápete?

   Vymazat
  4. Za těch více než deset let, jak píšete, bylo zájemců spousta...

   Vymazat
  5. Asi jste se pánům radnim nezdáli vhodnými zájemci. To víte, v Božicich jsou nastavená přísná kritéria výběru.

   Vymazat
  6. to je pravda, zapomněla jsem, že v Božicích máme ty nejlepší a nejodpovědnější radní...

   Vymazat
 2. Knihovna tady byla. Mělo se tam vybudovat něco jiného smysluplnějšího. Ale teď už je to stejně jedno.. To samý jak perspektivní relax:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Knihovna byla v prvním patře, takže pro starší občany dost omezující, nemyslíte? A co třeba lidé s omezením pohybu nebo na vozíčku? To, že vy nevyužíváte služeb knihovny nebo Relaxu, nic nemění na tom, že pro jiné jsou tato zařízení smysluplná dostatečně. Hana Koledová

   Vymazat
 3. Mě by například zajímalo,kolik lidí je tady v Božicích aktivních čtenářů....v době internetu,e-knih??? Přijde mi docela zbytečné aby měla knihovna otevírací dobu:Pondělí 08:00 - 12:00 13:00 - 17:00
  Úterý 08:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  Středa 08:00 - 12:00 13:00 - 17:00
  Čtvrtek 08:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  A infocentrum k tomu,aby se tady v Božicích někdo neztratil..??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím.. Kolikrát se nám stalo že jsme šli do knihovny a bohužel.. Na dveřích skoro pokaždé.. Přijdu hned. Nebo jsem na OÚ.. Nebo tak něco

   Vymazat
 4. Z několika reakcí je cítit úroveň myšlení některých občanů a úroveň jejich inteligence. Použiji větu z jednoho známého filmu - chce se mi zvracet- při čtení některých článků, je mi smutno, mezi kým tady musím žít. Jsem znechucena a přestávám už sledovat takovéto diskuze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A přece jenom sledujete :) ještě jste si nezvykla :) každý má svůj vlastní názor!

   Vymazat
  2. Z čeho? Že tady napíše někdo svůj nazor? Mě třeba přijde také zbytečné,aby knihovna v Bozicich měla otevřeno celý den. Nestačí 2 dny v tydnu?? Ale proti gustu...

   Vymazat
  3. Je to úplně zbytečný. Každý normální člověk to ví.v dnešní době na vesnici. Hlavně když tam člověk půjde tak aby bylo otevřeno.tak snad na takovým místě bude:)

   Vymazat
 5. Knihovna snad, ale informační centrum? To využívají turisté hlavně o víkendu a ne v týdnu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že těch turistů tady bývá v Božicích :) Pracovní doba jako ve velkoměstě

   Vymazat
  2. Tímto komentářem Vám dávám palec nahoru.

   Vymazat