neděle 30. srpna 2020

Davidové a Goliáš aneb senátní volby na Znojemsku

Na setkání s Tomášem Třetinou jsme zváni
v pondělí 31.8.2020 do kavárny Chez Martine
ve Znojmě. Kousek od otevřeného parkoviště
před Agrodomem
Starosta města Jevišovice Pavel Málek napsal velice trefnou volební glosu. Přetiskuji ji bez komentáře. Nazval ji Davidové a Goliáš aneb senátní volby na Znojemsku.Zvolna nám končí prázdniny a začíná horký politický podzim.

Do senátu nám letos kandiduje široká škála uchazečů, a Znojemsko se opět nevyhnulo absurditě v podobě V. Železného – jeho volba před lety byla obrovská ostuda pro náš region. Tak to zde zkouší znovu. Doufám, ale že tato postavička kartami nezamíchá.
Osobně si dělím kandidáty na Goliáše a Davidy. Goliáš má kolem sebe tým desítek lidí, kteří vytváří gloriolu úžasného, vševědoucího vůdce, který neochvějně vede své město k zářné prosperitě a jeho občany do náruče bezbřehého blahobytu. Koupená media přesvědčují voliče o jedinečnosti volby. Goliáš do kampaně cpe miliony korun, všude se fotí, všichni ho milují a obdivují jeho intelekt a charizmatickou osobnost. Aspoň se nám to snaží namluvit, neboť nic není vzdálenější pravdě a realitě.

Proti Goliášovi stojí Davidové, kteří se rozhodli změřit zbraně v tomto absolutně nerovném souboji. Je třeba obdivovat jejich odvahu. A nejen odvahu. Za nimi je vidět opravdová práce. Tomáš Třetina pracuje nejen pro svůj Moravský Krumlov, ale pomáhá i starostům další obcí našeho okresu. Ředitel nemocnice Martin Pavlík prokázal svoji odbornost již v Brně a s naší nemocnicí má velké plány. Paní Bohumila Beranová za svého působení na kraji starostům vždy pomohla nebo poradila .
Davidové jdou do boje s čistým a neposkvrněným štítem. Jejich boj bude nelehký a ze strany Goliáše i nečestný, jak již stihl ukázat. A proto já osobně, držím palce Davidům.

Pavel Málek, starosta města Jevišovice


P.S. Osobně vnímám tuto trojici rovněž pozitivně.
Mým favoritem je krumlovský starosta Tomáš Třetina, ale vůbec by mi nevadil úspěch bývalé krajské zastupitelky Bohumily Beranové ze Znojma. Je jenom její škoda (možná politická nezkušenost), že se rozhodla jít do senátního souboje sama za sebe. Určitě by se na Znojemsku našla strana nebo hnutí, které by ji rády podpořily a pomohly s volební kampaní.
U ředitele znojemské nemocnice Martina Pavlíka mi vadí pouze jediné, a to že nežije na Znojemsku. Jsem plně přesvědčen, že Znojemsko má v Senátu zastupovat člověk, který na Znojemsku žije.

(lan)Žádné komentáře:

Okomentovat