čtvrtek 21. února 2019

Jaroslav Peřinka mezi sportovními legendami Znojemska (akt.25.2.)

Jaroslav Peřinka v roce
2012, foto: Zn. týden
Na dnešním vyhlášení nejlepších sportovců Znojemska byl do pomyslné síně slávy uveden taky bývalý božický občan Jaroslav Peřinka.


Na slavnostním vyhlášení v Městském divadle ve Znojmě byl mezi trojicí sportovních osobností též sedmdesátiletý bývalý atlet, hokejista, volejbalista, Železný muž, triatlonista, hokejový rozhodčí a taky učitel tělocviku na ZŠ Božice Mgr. Jaroslav Peřinka.
Pamětníci vzpomenou, že hrával hokej za rodnou Vranovskou Ves a poté za Znojmo, volejbal též ve Vranovské Vsi, školské odborářské turnaje a končil v okresním přeboru za Božice. Byl cvičitelem spartakiád i průkopníkem Železného muže na Znojemsku, z něhož se časem vyvinul triatlon. Ani tam nechyběl a nebýt těžkého úrazu právě při triatlonovém závodě v Moravských Budějovicích, soutěžil by asi dodnes. Dlouhou dráhu hokejového rozhodčího snad ani nemusím připomínat. No a všichni, kdo chodili na božickou školu od počátku sedmdesátých let donedávna, vzpomenou na lyžařské kurzy, které na naší škole organizoval. Řadu let byl též předsedou TJ Sokol Božice. Zkrátka sportovec tělem i duší, který pro sport získal desítky, já bych řekl i stovky dětí u nás i ve Znojmě.
K letošnímu ocenění mu upřímně blahopřejeme a zároveň přejeme ještě dlouhá léta v kruhu svých nejbližších. Čas od času ho můžeme potkat i v Božicích. Třeba na srazech bývalých žáků školy.

          (lan)

P.S. Z facebooku Znojemsko.cz:
JAROSLAV PEŘINKA – Dříve aktivní sportovec a funkcionář oslavil 70 let. Atlet: závodil v nejslavnějších letech znojemské atletiky za TJ Znojmo, hlavně skokan do dálky, výkonem 662 cm držel okresní rekord mužů přes 20 let. Triatlonista: průkopník triatlonu v 80.letech na okrese, v roce 1993 mistr republiky veteránů, účastník ME v Maďarsku. Hokejista: hrál v letech 1970-80 v krajských soutěžích za Agropodnik Znojmo, předchůdce HC Orli. Rozhodčí:stále aktivní rozhodčí hokeje, volejbalu a atletiky. Funkcionář: v letech 1986-2003 předseda TJ Sokol Božice, dlouholetý člen VV OV ČSTV a OS ČUS Znojmo. Dnes místopředseda OS ČUS a předseda okr. volejbalového svazu Znojmo.

Ze slavnostního večera 2019 - foto: znojemsko.cz

4 komentáře:

 1. Nejlepší pan učitel ��
  Vzpomínám na super výlety i s panem učitelem Kudlíkem ��
  Byl to nàš třídní a byl fajn!
  Moc mu to přeji a gratuluji...

  OdpovědětVymazat
 2. Skvěký kantor, byl naším třídním. Občas přijde i na srazy, které svolávám.

  OdpovědětVymazat
 3. Nejlepší pan učitel,super hodiny zeměpisu a tělocviku.A skvělej člověk. Přejeme nadále hodně zdraví a gratulujeme....

  OdpovědětVymazat
 4. Nejlepší třídní učitel ☺️☺️

  OdpovědětVymazat