čtvrtek 2. dubna 2020

Božice: Jak nyní nakládat s odpady

Na webových stránkách obce Božice se dnes objevil pokyn radnice k nakládání s odpady v době koronavirové. Celé znění výzvy si přečtěte na https://www.bozice.cz/aktualne-top/3207-jak-nyni-nakladat-s-odpady

Ve výzvě se mj. praví:

Nakládání s odpadem v době nouzového stavu a karantény, má svá zvláštní pravidla, protože odpad může být zdrojem přenosu infekce. Dbejte na maximální míru ochrany a osobní hygienu při nakládání s odpady.

Použité roušky, rukavice a kapesníčky ukládejte do plastového pytle. Ten odkládejte uzavřený do směsného komunálního odpadu. V žádném případě je nedávejte do tříděného sběru.
Žádné odpady NEODKLÁDEJTE mimo kontejnery a popelnice.
 Osoby v karanténě odpad nyní NETŘÍDÍ! Hrozil by přenos infekce.  Jste-li v karanténě, odkládejte veškeré odpady do pevného plastového pytle, případně do dvou slabších pytlů. Po naplnění (nejpozději však do 24 hodin) pytel pevně zavažte a na povrchu ošetřete dezinfekčním prostředkem. Poté jej můžete odložit do popelnic a kontejnerů na směsný odpad.

Děkujeme, že se chováte zodpovědně.

1 komentář:

  1. Vzkaz Obce Božice: Oznamujeme občanům, že sběrný dvůr je opět v provozu v obvyklé provozní době, mimo pátku 10.4.2020 (svátek).

    OdpovědětVymazat