Senátor T. Třetina dnes v božické pískovně |
Dříve než jsem se nadál, když jsem tento týden psal, že by ho měla naše radnice pozvat na návštěvu, se realizovala návštěva senátora a krajského zastupitele Tomáše Třetiny v Božicích. Sám o tom píše na svém FB účtu:
Krásné počasí se skvěle sešlo s plánovanou cestou do Božic.
Provázel nás místostarosta Jiří Čada. Společně se starostou jsme si na obci prohlédli projekt výstavby domů.
Největší starostí Božic je ale pískovna. Po vytěžení písku jsou různé názory, jak s ní naložit. Jeden z nich je, že by se využila jako skládka. Osobně se mi to moc nelíbí. Myslím, že pískovny se dají využít lépe třeba jako nádrže na vodu, které slouží jednak lepšímu udržení vody v krajině, ale také můžou mít rekreační funkci pro zdejší obyvatele.
Co si o tom myslíte Vy?
Co si myslím já jsem uvedl v odpovědi na FB:
Vážení pánové, je tady nějaký rozpor, který si rád nechám kompetentními osobami vysvětlit: Na úředních deskách JMK se 14.5.2021 objevil záměr Rekultivace pískovny Božice. Ten plán nás v Božicích enormně zajímá, neboť je v něm uvedeno, jak bude v následujících 20 letech vypadat průjezdnost Božicemi nákladní dopravou a jak velká dopravní zátěž nadměrnými náklady nás do roku 2041 čeká. Realizace záměru je plánována na rok 2021 až 2041 a bude probíhat pondělí až pátek (250dnů/rok) v době 7.00 -15.00 hodin.
Expedice písků zůstane po stávajících trasách. Dovoz rekultivačních materiálů bude probíhat, tak jako dosud, po silnici II/397 od obce Božice (90 %).
Jedná se o záměr „Rekultivace pískovny Božice “, který se zabývá terénními úpravami ve vytěženém prostoru pískovny Božice pomocí rekultivačních materiálů - odpadů kategorie„O“ (Zemina a kamení, Vytěžená hlušina, Zemina a kameny, Beton, Cihly, Tašky a keramické výrobky a keramické výrobky anebo oddělené frakce betonu, cihel, tašek a keramických výrobků).
(lan)
Rozvinula se nám k problému bohatá diskuze na facebooku. Z ní vybírám na mém facebooku a facebooku Tomáše Třetiny:
- Z další diskuze na FB Tomáše Třetiny:
Žádné komentáře:
Okomentovat