středa 24. března 2021

Ukliďme Česko letos asi i v Božicích jinak

Do přírody nyní jedině s igelitovým
pytlem....

 Na webových či facebookových stránkách obce Božice
sice o tom nepíše nikdo nic, ale podle zkušeností řady našich občanů to asi dopadne tak, že se do úklidu naší přírody zapojí jednotlivci či menší skupiny samostatně. Ostatně takové příklady už lze dohledat na božických fórechNedávno to byla Vlaďka K. a ještě před tím Jirka Č. a Marek K. 

Vlaďka k tomu 13.3.2021 píše: My už jsme začali a vy? ...letos jsme úklid odstartovali dříve, aby nám to nezarostlo... přeju nám všem, aby se podařilo vše staré uklidit a nové nevytvářet.

Jirka Č. dne 23.2. komentuje: Je fajn na nepořádek upozornit - ale když už o tom vím a opravdu chci něco udělat, tak ten nepořádek prostě uklidím (aspoň zatím to nejhorší). A již předtím 3. února ve verších: Petky, sáčky, lahve a další obaly, rychle plní pytle, které ke sběru dostaly.

O úklid božických a křídlovických "zákoutí" se marně pokoušel už Marek K. začátkem prosince 2020. Na jeho výzvu se však sešli pouze dva. Kus práce ale odvedli. Na FB Naše Božice o tom píše: Akce Ukliďme Božice v sobotu 5. prosince se zúčastnili dva občané a ve větrolamu za hřbitovem nasbírali pytel pet lahví, které následně odvezli do ekodvora. Foto z akce na https://www.facebook.com/NaseBozice

Jestli bude nějaké "UKLIĎME BOŽICE" organizované oficiálně nějakým spolkem nebo obcí Božice, určitě se o tom zavčas dozvíme.

(lan)

1 komentář:

  1. Velice záslužná činnost.
    Jediné co nechápu je, když se uklízí každoročně a mnozí i během roku, tak kde se stále ten binec bere? No vím, to byla jen řečnická otázka. ihm

    OdpovědětVymazat