neděle 12. srpna 2018

Naše první podzimní radost

Radujeme se z prvního gólu ve III.A
Do Únanova jsme jeli s určitou zvědavostí. Poradíme si "B" týmem, když s Áčkem to byly vždycky zápasy natvrdo a málokdy jsme uspěli? V naší premiéře ve III.A jsme však nenechali nikoho na pochybách, že to hned od začátku vezmeme pěkně od podlahy.
III.A : Únanov B - Božice A 0:8 (0:3). Naše branky: 3x Lukáš Soukup, 2x Pavel Ležák, po jedné Jiří Pavelčík, Jan Kudlička a Jan Szabó.

Naše sestava: Pumpido - Jura, KaKa, Roman - Zdenál - Čudl, Adam, Kája, Lukáš S. - Lopík a vrbič. Na střídačce: Messi, Zdeněk K., Honza Sz., Prochy a Ludwa. Zahráli si všichni.

Ve velmi silné sestavě s třemi navrátilci a dvěma novými hráči jsme se od úvodního hvizdu sudího Fouska do soupeře zakousli. Dlužno dodat, že domácí po včerejší premiérové nečekané prohře v I.B tř. v Horních Kounicích neměli žádnou posilu z "A"týmu a působili velmi odevzdaně. Jen výjimečné výpady směrem k naší brance byly bezzubé a dvakrát se blýskl náš staronový gólman Pumpido. Ten rozehrával míče házením a bylo to vesměs velmi účinné. V dobrém světle se představili všichni naši hráči, osobně nás velmi kvalitním výkonem potěšila nová tvář v našem mužstvu záložník Adam Švejda, střelecky disponovaný Lukáš Soukup, který je navíc použitelný na různé posty, což se bude určitě již brzy hodit, a taky další ze staronových hráčů Lopík, který proměnil, co mohl.
Taky se nám líbil Jura na levém beku a hodně jsem vnímal Karlíka a Čudla při rozehrávání. Celkově jsme působili velmi solidním dojmem a sehraností. Jistotu pak všemu dodával KaKa na stoperu a Pumpido v bráně.

Nejzajímavější momenty:
1. p.
14´- náš nebezpečný útok zakončil Lukáš vedoucí brankou (viz foto) - 0:1
20´- Lopík v brejku jako za mlada - vedeme 0:2
28´- výborně Pumpido, vytáhl gólovku nad břevno
28´- náš rychlý protiútok, Vrbič dává Lukášovi - a vedeme 0:3
37´- Romanovu přízemní střelu k tyči gološ vyráží a poté kryje i míč Adamovi
40´- Čudlův pěkný centr do malého vápna Vrbič minul
41´- Lopík v pádu (faulovaný?) střílí podél brány mimo
43´- tísněný Lopík střílí, ale je otřesen

2.p.:
46´- Messi místo Vrbiče, do útoku se k Lopíkovi posunul Lukáš
A hned z prvního útoku to Karlík napálil nad! Jsme na míči a tlačíme....
49´- Lukáš vymetl pavučinku a zvýšil na 0:4
51´- jedna z mála střel domácích na naši bránu - "Aspoň pokus," komentoval známý domácí šedesátník
Hrajeme, co potřebujeme, občas kombinační hrou dojdeme až k bráně nebo prověříme gólmana.
58´- domácí útočník spadl ve vápně po kontaktu s Pumpidem a hned slyšel od svých: "Udělal to blbě, měl spadnout hned!"
59´- míč se dostal k Lopíkovi a ten nezaváhal ani vteřinu - vedeme už 0:5!
Lukášova šajtle Lopíkovi byla až moc razantní, jinak ale pěkná akce!

61´- Jura perfektně sehrál útočnou akci (poslal si přihrávku sám sobě) a navýšil naše vedení na 0:6
67´- Roh kopající Čudl sledoval pozorně hru, všiml si, že u přední tyče nikdo nestojí, poslal to tam - a vedeme 0:7!
Přestárlý tým domácích už působil odevzdaně a tak jsme do hry poslali další čtyři čerstvé síly. "Kamil si teď zahraje," glosovali jsme velk změny v naší sestavě. Ale Kaka si moc nezahrál.
76´- do brejku jde Honza Sz. - "Běž a nikomu nenahrávej!" povzbuzujeme ho na jeho dlouhé výpravě. A Honza nás poslechl a uzavřel skore dnešního utkání  na 0:8.
79´- "Potřebuju sřídat, mám vlka!" hlásí náš stoper. "Máš smůlu, už jsme vyčerpali všechny možnosti!"zní echo z únanovké "umělky". (do žlutého nádechu připravený trávník nevěstí nic dobrého do dalších zápasů!)
83´- za útočnou akci si potlesk vysloužil Zdenál a předčasně jsme se radovali v 87´, kdy šel znova do brejku Honza Sz.
89´- poslední pokus domácích a je dobojováno.

Zápas spíš připomínal dobrou přípravu, domácí byli pouze sparringpartnerem. K jejich cti je třeba dodat, že se nesnížili ke zbytečným faulům, sudí Fousek byl bez práce a my bez zraněných hráčů.

V sobotu 18.8. přivítáme na našem hřišti Dyjákovice. To asi bude jiná káva.